Телефон

(045) 779 22 58

Почта

[email protected]

Зміни на ринку деревини в Україні

Україна – це багата на природні ресурси країна. 15% її території покрито лісами. Більш ніж 70% загального лісового фонду України знаходиться у власності Державного агентства лісових ресурсів. В ході регулярної санітарної вирубки лісу в лісгоспах збирається багато деревини, яка може бути продана на електронних аукціонах. Отримані від продажу кошти підуть на розвиток лісового господарства та на відновлення лісів.

Хто купляє деревину

Деревина є цінним промисловим ресурсом, без якого не може існувати будівнича галузь, промисловість чи деревообробна сфера діяльності. Стати покупцем деревини зараз може будь-хто: приватна особа чи підприємець, а також компанія чи підприємство. Якщо раніше цей цінний природний ресурс продавався на основі прямих домовленостей між посадовими особами та бізнесменами, то наразі такі сірі схеми продажу все не діють. З 2020 року в українському законодавстві відбулися суттєві зміни, відповідно до яких деревина може продаватися тільки шляхом організації відкритих онлайн торгів. Багато цікавої та корисної інформації про український ринок деревини можна знайти на сайті sale.uub.com.ua.

Умови реалізації деревини

Мінімальний об’єм лоту, до якого може входити деревина одного сорту, складає 150 кубічних метрів. При цьому мінімальна вартість лоту не може бути меншою за 200 тисяч гривень. Для того, щоб державне підприємство могло продати деревину, воно повинно обрати електронний майданчик для розміщення лоту. Продавати деревину через відкриті онлайн торги повинні ті українські лісгоспи, які продають більше, ніж 25% від своїх запасів.

На електронних торгівельних платформах може продаватися ліс-кругляк, пиломатеріали, дрова, тощо. Серед популярних порід дерев особливо виділяється дуб, бук, сосна та вільха. Також через систему Прозорро.Продажі продаються і дрова для промислового використання.

Головні переваги для учасників

Завдяки нововведенням, для покупців деревини з’явилося багато переваг. В першу чергу це стосується вільного доступу до лотів. Якщо раніше ця сировина продавалася закрито і лише серед «своїх», то зараз придбати українську деревину по ринковій ціні можуть усі бажаючі. Так як продавець не бачить, хто саме зробив свою ставку, він ніяк не може домовитися з покупцем, щоб зменшити ціну для отримання хабарів. Завдяки цьому на деревину формується справедлива ринкова вартість, а держава отримує від цього прибуток. Детально ознайомитися з умовами придбання деревини на онлайн торгах ви можете тут https://sale.uub.com.ua/ru/news/lis-na-prozoro-prodazhi-vzyaty-uchastq-u-torgah-na-majdanchyku-uub.

Система Прозорро.Продажі допомогла державі позбутися застарілих корупційних схем, що дуже довго використовувалися при реалізації державного та комунального майна. Завдяки цій системі ринок деревини в Україні став більш прозорим та контрольованим. Відтепер влада може відслідковувати об’єми продажу цієї цінної сировини, та направляти отримані від її реалізації коти на розвиток лісового господарства.

Related Post

Січень 2021 року: 5 лідерів закупівель через систему Prozorro

Згідно офіційному пресрелізу Prozorro в січні 2021 року найбільш ефективні державні закупівлі провели 5 замовників. При аналізі та визначення переможців враховувалось досягнення максимальної економії замовником, велика кількість учасників торгів, чесна

5 причин, по которым не следует менять плохой дизайн сайта

Как верно заметил Нил Патель (Neil Patel), многие маркетологи и владельцы бизнеса удручены видом своих сайтов или лендингов. Решение этой проблемы очевидно — редизайн. Однако за непривлекательными, по их мнению,

Публічні торги ресурсами аграрного фонду

Аграрний фонд країни це по суті досить велике підприємство, котре належить на даний момент державі. Воно постійно працює у відповідній галузі та має на меті отримання прибутку від реалізації продукції